sead graduates 

2016
Alan Fuentes Guerra (BODHI PROJECT), Alessio Scandale, Àngel Duran Muntada, Anna Bárbara Bonatto, Beno Novak, Delphine Hertsens, Elina (Anne) Pohjonen, Elton Petri,Emma Riba Santuré, Fanny Didelot, Federico Valenti (BODHI PROJECT), Francesca Frewer, Hector Buenfil Palacios, Hyae Jin Lee, Ilona Salonen, Inês Carijó, Jordan Deschamps, Laura Faarinen, Laureline Mejean, María Casares González, Michele Ferrer, Mufutau Yusuf, Myunghee Cho, Nathalie Baert, Nefeli  Kadinopoulou-Asteriou (BODHI PROJECT), Sami Aleksanteri Similä (BODHI PROJECT), Young-Won Song (BODHI PROJECT)

2015
Erica Badgeley (BODHI PROJECT), Samira Boesch, Eyal Bromberg, Manuela Calleja Valderrama, Giulia Di Guardo, Annika Dörr, Paola-Rebecca Drea, Anna Friedrich, Elda Gallo, Christina Gazi, Tinna Guðlaug Ómarsdóttir, Milla Keskitalo, Hugo Le Brigand, Younha Ma, Raúl Márquez Gaitán, Carla Morera Cruzate, Anna Németh, Yali Rivlin, Young Jun Shin (BODHI PROJECT), Roni Sagi, Aline Serrano, Emmi Väisänen (BODHI PROJECT), Anna Virkkunen, Christos Xyrafakis (I.C.E.), Asuka Yoneyama, Sebastian Zuber

2014
Bavcevic Filipa, Cenere Luna, Chiesa Sarah (I.C.E.), de Lima Luan (BODHI PROJECT), Dias Lima Monteiro Gustavo, Dinkelmann Kenan (BODHI PROJECT), Dziarnowska Ewa, Goodovitch Gat, Gunnlaugsdottir Andrea, Haines Joshua (BODHI PROJECT), Halinen Lotta, Izumi Mami, Kalapotharakou Iliana, Kavcic Katarina Barbara, Kelemen Patrik, Nondlwana Mzamo (I.C.E.), Panou Danai, Piljek Sara, Pischke Lea (I.C.E.), Posgay Balazs, Reiter Maayan, Sollima Alessandro, Sta Maria Chris, Stulic Josipa, Tanzarella Maria Teresa, Vasilaki Theano, Zalukar Mia

2013
Aya Steigman, Britt Kamper Nielsen, Claire Lefevre (I.C.E.), Daniela Faria, Douglas Jung, Elisabet Bort Girame, Evandro Pedroni, Francesca Perrucci, Hanna Elisabeth Hellström, Kendra Hamann, Lalit Khatana (I.C.E.), Lana Hosni, Linda Maria Martikainen, Louise Everarts de Velp, Luan de Lima, Maria-Pilmaiquen Jenny, Matan Levkowich, Matea Bilosnic, Mzamo Jama Nondlwana, NaHee Lee, Nathan Jardin, Nayana Bhat (I.C.E.), Nikoletta Gönczöl, Peter De Vuyst, Rafaela Sahyoun, Sophia Papanikandrou (BODHI PROJECT), Valentine Yannopoulou

2012
Aikaterini Gevetzi, Aliz Péter, Andreja Jandric, Clara da Costa, Elena Arapaki, Ellen Dyverfeldt, Estefania Dondi, Harald Pretschner, Ida Heinonen, Iris De Hertogh (BODHI PROJECT), John Sinclair, Lital Ben-Horin, Maria Hernando Blasco, Marina Antoniou, Natalia Castaneira Costa, Neus Barcons Roca, Nitzan Lederman, Rafal Popiela, Sofia Papanikandrou, Sofie Hellström, Victor Perez Armero (BODHI PROJECT)

2011
Aja Zupanec, Aliz Peter, Ayelet Yekutiel, Coralie Meinguet, Floriane Michaud, Griet Vanden Houden, Iris De Hertogh, Judit Koncz, Juli Lanyi, Ma'ayan Choresh, Marcio Canabarro, Naama Ityel, Nelle Hens, Paula Oliveira, Sara Marin, Stephanie Van Aken, Thea Vandijck, Thales Weilinger, Ursa Sekirnik, Yuriko Suzuki, Yasuto Namekawa, Zoltan Vakulya, Erin Foreman-Murray (I.C.E.), Plotinos Eliades (BODHI PROJECT), Shai Faran (BODHI PROJECT), Sofya Levina (I.C.E.)

2010
Anna Jarrige, Caroline Byström, Costas Kekis, Eve Chariatte, Evmorfia Stylianidou, Fie Dam Mygind, Katarina Rilovic, Maja Poturovic, Marie-Louise Nielsen, Marina Mazaraki, Mira Maric, Mireia Arnella Perrera, Pascale Utz, Sofia Simola, Spela Vodeb, Jian Hao Leong, Johanna Henritius, Maria de Duenas Lopez, Mirja Brunberg, Nora Virgili Garcia, Pekka Kortelainen, Sofya Levina, Ariadna Girones Mata, Anne-Laure Dogot, Camille Mariage, Ceren Oran

2009
Anna Johansson, Ariadna Girones Mata, Assaf Salhov, Camille Mariage, Ceren Oran, Colline Etienne, Anne-Laure Dogot, Efrat Nevo, Elin Samuelson, Evmorfia Styliandiou, Katrin Dagmar Beck, Lilach Livne, Maja Poturovic, Marcus Kruse, Martina Rukavina, Mika Hashizume, Naja Dandanell, Natalia Pieczuro, Quim Bigas Bassart, Renan Martins de Oliveira, Shiran Eliaserov, Simone Mortensen, Sina Neuhoff, Soren Linding Urup, Spela Tovornik, Spela Vodeb, Teresa Vittucci, Weronika Pelczynska, David Miko, Giulia Franceschini, Jana Ryslava, Magi Serra Foraste, Megan Madorin, Nathalee Lavebäck Frohm, Stefania Amaducci, Sonia Reiter, Viktoria Andersson, Moa Hanssen, Pablo Pugliese

2008
Anna Nowicka, Asher O´Gorman, Cecilia Savander Rydin, Diana Thielen, Ellinor Ljungkvist, Felipe Salazar Hidalgo, Ida Sidenvall, Inma Marin Baquero, Jana Ryslava, Juliane Flierl, Kirstine Q. Jeppesen, Maayan Danoch, Malika Fankha, Marcella Mancini, Mika Hashizume, Nicol Corsetti, Rebecka Stillmann, Siri Clinckspoo, Soren Linding Urup, Stefania Amaducci, Weronika Pelczynska, Anke Laerenbergh, Maria Carlota Corte Real, Cecila Nilsson, Emmalena Fredriksson, Esther Steinkogler, Ida Hellsten, Ivan Mijacevic, Jana Unmüssig, Lada Petrovski, Laureline Richard, Lisa Riepe, Marie Faber, Martina Nevistic, Milena Rodriguez Castro, Nathalee Lavebäck Frohm, Paola Ponti, Petra Hrascanec, Sigrid Kopperdal Hirsch, Victoria Andersson, Deepak Kurki Shivaswamy, Abhilash Ningappa, Alexandra Grimma

2007
Sara Canini, Tanja Boppart, Julia Schwarzbach, Jelka Milic, Zoe Alibert, Anja Bornsek, Begüm Erciyas, Sebastijan Gec, Francesca Honegger, Hana Kosikova, Ida-Elisabeth Schultz Larsen, Jeanine Leuenberger, Barbara Meyer, Noemi Rodriguez Oncala, Lilian Pineda de Auila, David Poznanter, Martina Stivani, Sanja Tropp-Frühwald, Paolo Vitetlli, Jasna Zavodnik, Dorit Schwartz

2006
Alexandra Kocovska, Andrea Jenni, Anina Kassecker, Bettina Földesi, Dawn Mulloy, Dominique Richards, Elena Marocco, Ewa Bankowska, Fabian Bächli, Ilkem Ulugün, Jeanine Leuenberger, Judit Martin Lopez, Kaja Janjic, Kaja Valenti, Laida Azkona, Maja Kalafatic, Megumi Mashimo, Susanne Fitz, Tomaz Simatovic, Rika Yokoya, Azusa Matsumoto

2005
Aische Schwarz, Alice Bariselli, Amanda Pina, Bojana Misic, Caroline Calouche (I.C.E.), Cristine Sonja Baraga, Dana Yahalomi, Eva Burghardt, Hanna Scholtyssek, Katharina Poensgen, Loreta Juodkaite, Marie-Louise Guldbaek Stentebjerg, Marie Gyselbrecht, Marko Urbanek, Marttaleena Luukkonen, Nina Wehnert, Petra Javorsky, Rahel Imbach, Vita Osojnik

2004
Ana Hribar, Annina Schweizer, Ellen de Naeyer, Inez Pessoa, Jenny Ecke, Karin Skärbäck, Laura Kappel (I.C.E.), Leslie Mannes, Marijana Savovska, Pinar Omerbeyoglu, Rotraud Kern, Sara Kuzel, Teresa Isabella Mayer, Vera Clement, Wilfried Seethaler, Angela Vadori, Tina Havers

2003
Libertat Curto Colomé, Bostjan Antoncic, Katharina Meves, Sophie Beyne, Vanessa Luckx, Roger Vinas Lopez, Ulrike Stuhlfelder, Moa Hanssen, Sara Stropnik, Emma Gracia i Cantarell, Ingrid Fäh, Caroline Decker, Daniela Breiteneder

2002
Heidi Neumayer, Marc Iglesias, Mirjam Klebel, Laia Puig Escandell, Monika Bramm

2001
Eva Török, Julia Renz, Aleksandra Dobrota, Monika Bramm, Tanja Büchel, Natasa Jurisic (geb. Gadzov)

2000
Natalie Radelic, Ana Mrak, Nensi Lazic, Zoe Knights

1999
Eva Schäfer (geb. Müller), Isabell Schwab, Karina Perez Aragon, Monika Beer

1998
Alex Kren, Anna Tenta, Gisela Ruby, Ines Paumgartner, Sabine Zimmerebner

1997
Estela Zutic, Franziska Zuber, Jure Lukascik, Nicole Bühler, Regina Semmler-Huber, Sabine Frick, Theres Holzinger

1996
Andrea Bargon, Angelika Wolf, Angelina Craffonara, Evi Müller, Karin Obrist, Ruth Derschmidt, Sandra Lang